Turystyka

Centrum Nurkowe Ustka

2010-05-07 02:17:00

Jeśli latem wybierasz się nad morze, to przyjeżdżaj do Ustki, kusi ona nie tylko swymi pięknymi, czystymi plażami, zdrowotnym mikroklimatem, ale też wspaniałymi atrakcjami wodnymi, np. nurkowanie w bałtyckich głębinach. Taką wzbudzającą przypływ adrenaliny atrakcje organizuje Centrum Nurkowe Ustka. Jest to rozrywka nie tylko dla ich miłośników, ale także dla tych którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem, jest to przeniesienie się do innego świata, świata nieskalanego przez człowieka i przez moment odnaleźć się w nim.
To samo centrum umożliwia zrobienie sobie kursu i licencji na płetwonurka.

 

Atrakcjami jakie na rządnych podwodnych przygód czekają są przy pierwszym molo zanurzona pogłębiarka, w której można zwiedzać morze na głębokości 8 metrów, przy pierwszym i trzecim molo zwiedzać skarbnicę bursztynów, ale prawdziwą, wartą takich przeżyć jest wyprawa na dno Morza Bałtyckiego, aby zwiedzać znajdujące się tam wraki, które pobudzają wyobraźnię, np.:

 

  • starych statków,
  • żaglowców,
  • parowców,
  • okrętów wojennych, z których niewiele zostało zbadanych (Wilhelm Gustloff, General von Steuben i Goya).


Dla rządnych prawdziwej przygody są liczne jeziora, które kryją niezbadane dotąd tajemnice i zagadki, np. jezioro Marszewo o max. głębokości 24 metrów.

Wyprawy tego rodzaju odbywają się pod nadzorem wyspecjalizowanego personelu, szkoleniowców oraz ratowników oczywiście z odpowiednim sprzętem dobieranym indywidualnie dla każdego.

Powrót do działu turystyka

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry